Weterynarz mikołów

Kupujemy czworonoga

Wreszcie zdecydowaliście się na czworonoga. Po długim okresie czasu poszukiwań porządnej rasy, wielokrotnych przemyśleniach czy to aby na pewno jest coś dla was, zasięganiu rad całej rzeszy znajomych o tym, jak z takim zwierzęciem się żyje, wreszcie podjęliście decyzję. Jesteście gotowi robić mu jedzenie, opiekować się, przyzwolić, żeby weterynarz otoczył go opieką zdrowotną, wstawać o poranku i iść na spacer, zamiast włączać telewizor – przecież względnie chodziło o to, by więcej się ruszać. Ale przede wszystkim myślicie tylko o tych pięknych oczach, delikatnej sierści a przy tym uciechy, która przejawia się nie tylko w machaniu ogonem jak opętany czy lizaniu ci twarzy, kiedy wejdziesz do domu. 
Pamiętaj, jeżeli raz wstąpisz w miłość do zwierząt, potem nie będzie już dla Ciebie odwrotu. Nie będziesz już przenigdy czuł się doskonale bez zwierzaka w domku.
Jest jednak parę spraw, o których musisz wiedzieć zanim przystąpisz do opieki nad twoją nadchodzącą miłością. Zapamiętaj, aby od samego początku dbać o jego zdrowie a w dodatku nie lekceważyć bolesnych objawów. Weterynarz, którego wybierzesz, powinien być w istocie odpowiednim fachowcem – inaczej swoim nienależytym leczeniem może zepsuć futrzakowi zdrowie a przy tym przyczynić się do tego, że jego życie będzie krótsze oraz bardziej chorowite.
W dodatku, sporo zależy od tego, w jakich warunkach rezydujesz i na jaką rasę się decydujesz. Jeśli jest to mały piesek trzymany w bloku, musisz pogodzić się z myślą wychodzenia choć na chwilę jakieś trzy razy dziennie – niekiedy więcej, rzadko mniej w zależności od zapotrzebowań. Nie daj się zwieść mrukliwym opiniom, że taki zwierzak jest mniej szczęśliwy aniżeli takie, które mogą wybiegać się w mieszkaniu z ogródkiem – nie wszystkie rasy tego wymagają, a psy danego gatunku też różnią się od siebie charakterem a w dodatku temperamentem. Niekiedy czworonóg woli wąchać pół godziny kępkę trawy niż latać w tym czasie, a wpuszczony do ogrodu, po pewnym okresie czasu zaszyje się w jednym miejscu i postanowi trochę poleżeć. Może niemniej jednak zdarzyć się tak, że nawet maluch będzie posiadał potrzebę sprinterską – w owym czasie lepiej, żeby ktoś u was w domu miał podobną, bo w przeciwnym wypadku pogryzione meble i buty gwarantowane i pomoże tylko i wyłącznie weterynarz!
Należytym zamysłem w takim przypadku, zwłaszcza jeżeli żyjecie w mieście, będzie zabieranie psa ze sobą w przeróżne miejsca – zamiast podjeżdżać autem do sklepu, idź do niego pieszo ze smyczą u boku, albo nawet przyucz czworonoga do biegania przy rowerze. Niestety we współczesnym społeczeństwie rzadko kiedy pojawia się alternatywa zabierania futrzaka do pracy, niekiedy jednakże zdarzy się ekipa z otwartym sercem – w takim przypadku zwierzak jest nadzwyczaj dużym źródłem rozkoszy dla wszystkich współpracowników. 
Posiadanie czworonoga to źródło dużej radości przez lata i to bez wątpliwości wyśmienita decyzja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.